Ik zet mijn tv aan en val in 'BreinGeheim' met Charles "9-11" Groenhuijsen op een gitaar.
Alles
@dennisgaens @MagliaRosa Een werkende laptop is vaak een pre ja.
Dat zines maken is leuk, maar je hele vloer ligt er wekenlang door vol met papiersnippertjes. Maar nu niet meer, dankzij Herr Stofzuiger.
@wwwaanders -fan-
@laurenshh haha, ja, ook prima hoor ;)
@laurenshh Gaat 't goed met je? :P
@DeOptimist Prima. Geniet ervan :)
Ik ging net @DeOptimist volgen, want het is een fijne site. Maar ze zijn wel erg optimistisch in het tweeten en retweeten op het moment.
Aap
De essentie van 'op tijd naar bed gaan' ontgaat me een beetje.
De website heeft een nieuw uiterlijk. http://fb.me/RX51XUy2
@MagliaRosa Jij moet ook gaan zinen.
Voor de webversie van Mitchell heb ik bv een plaatje op roze papier geprint en die weer in gescand. Pixelmator doet binnen 3 sec een filter.
Ik wil langs deze weg even openlijk mijn liefde verklaren aan Pixelmator. Supersnel, supersimpel, superveelzijdig. pixelmator.com
@liekevb Goed punt. Wat dat betreft kan ik nog best een Snickers laten smelten op Lieke Marsman's bundel.
@MagliaRosa Gelukkig. Het laat wel sporen na. Rode onderkant op vrijwel alle pagina's. Maar ik zal er m'n avond niet door laten verpesten.
@MagliaRosa vraag aan @dennisgaens hoe ik altijd met boeken omga. Ik baal echt dat ik niet heb doorgezocht naar de gebruikelijke theedoek :(
Wat nog bleek: een cherrytomaat in mijn tas besmeurde mijn moleskine en @MagliaRosa's exemplaar van Maartje Wortels nieuwe roman. Sorry!
O kijk, we zijn 11:11 alweer voorbij en de wereld bestaat nog steeds. Kunnen we weer ophouden met zeuren :)
Uitvretercolumn #1
_Gister lag De Uitvreter bij alle Nijmeegse neerlandici op de deurmat. En dit studiejaar heb ik een column in het opleidingsblaadje. Zonder overleg met de redactie is hij ook hier te lezen. (En ze vonden me al zo lastig.) Nummer 1 van 4, als ik het niet te bont maak._
Heftige discussie over Jakobson
Het zijn woelige tijden. Als student worden we geacht om keihard te studeren. Met zo'n boek enzo. Naast boeken lezen mogen we best wat plezier maken, als dat maar gebeurt in De Vereeniging of op een andere culturele plaats. Er zijn er die zelfs vinden dat we ook voor ons plezier boeken moeten lezen.
We doen ons best. We lezen net genoeg om onze tentamens te halen en leren net die paar moeilijke woorden uit ons hoofd om onze ouders thuis een plezier te doen. Zo komen we er wel door.
De enige plek waar we echt onszelf kunnen zijn is Facebook. Of wie wil, Twitter met een slotje. Daar kunnen we gewoon volmondig toegeven dat we gisteravond in de Twee Keer Bellen waren, hoewel we ons daar niet veel meer van herinneren. Daar kunnen we vragen of iemand onze jas heeft gezien en van wie dat oranje ding aan de kapstok is. Op het internet kunnen we onze ware aard tonen. Tenminste, tot voor kort.
Want uit het niets melden ouders, ooms en tantes, misschien wel omas en opas zich aan op Facebook. Vooral aan die ouders ontkom je eigenlijk niet. Je ouders accepteren is iets wat je sinds het einde van je puberteit weer doet, dus prompt staan ze in je vriendenlijst. Wat nu?
Het is tijd voor een codetaal die ons imago hoog houdt. Vanaf nu moeten we het niet meer hebben over een avondje stappen, maar over 'een diepe discussie over literatuur'. Hoe dieper de discussie, hoe groter de kater, je snapt de beeldspraak.
Een discussie over Barthes, wijst op bier. De dood van de auteur en de dood van het bier, wat maakt het uit. Wie het over Bourdieu heeft gehad, zat flink aan de wijn, waarschijnlijk bordeaux ofzo, maar van mij mag je dat best wat ruimer opvatten.
Jakobson lijkt me uitstekend om Johnny Walker aan te duiden. Jakobson had het over de verschillende functies van taal, die allemaal verwezen naar een bepaald aspect van de communicatie. De discussie kan gaan over de gerichtheid op de boodschap zelf (pure whiskey), over gerichtheid op de context (whiskey-cola) of juist op het medium (on the rocks, want glas en ijs zijn allebei doorzichtig).
Voor de rest van het assortiment van de Tio Pepe zijn nog auteurs te bedenken. Met een beetje creativiteit komen we er wel uit met z'n allen. Ik zou een statusupdate als deze rustig op Facebook durven zetten:
Sebastiaan Andeweg Gisteravond een geweldige discussie gehad over Barthes, maar uiteindelijk kwamen we toch weer uit bij de dood van de auteur. Toen zijn we maar overgestapt op Jakobson, maar we hebben ons teveel op de boodschap gericht. Er had meer context bij gemoeten! Heb er nog hoofdpijn van.
Vind ik leuk · Reageren · 15 minuten geleden